| KaTha010895 a întrebat:

Salutare TPU, am si eu o intrebare care ma tot framanta. Ce marca de telefoane este mai buna dintre Allview sau Acer? Daca exista detinatorii unui telefon din marca pe care am spus-o sa imi lase si mie o parere despre acel telefon. Rog seriozitate!

7 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pana la urma nu e numai de "marca". La fel si la masini, nu alegi din bmw sau mercedes fara sa stii despre ce masina este vorba precis.

| KodrutZ a răspuns:

Allview e mai chinezarie ca Acer. Dar nah, depinde de la telefon la telefon.

| express11 a răspuns:

Am un Acer liquid z3, luat din franta si este super ok.de 7 luni.

| MirelutaAlbinuta a răspuns:

Intrebare care ai pus-o e buna. Greu de stabilit cine e in fata celuilalt.
Acer este de mai mult timp pe piata IT, este mai bun in domeniul IT doar ca in domeniul telefoanelor este la inceput, de abia a intrat pe piata. Allview deja a inceput sa scoata calitate si e de ceva timp pe piata de telefoane din 2004 a aparut firma si din 2007 au inceput sa comercializeze smartphone-uri. Mai exact de cand aparut si primul Iphone. Per total ti-as recomanda un Allview ca asta http://bit.ly/1A9NZJf daca nu un p6 quad. Daca nu ai bani de astea si vrei ceva mai low cost poti incerca Allview a5 quad sau un Acer.

| Zyperstone a răspuns:

Eu am Allview A5 Quad, si e foarte bun.
Acer e de mult pe piata, dar e nou la telefoane.
Allview are o tehnologie si o performanta foarte buna.
Eu ti-as recomanda un Allview, decat sa-ti iei un Acer, si sa se strice in cateva luni.
Nici de la Allview sa nu te astepti prea mult, nici una dintre marci nu e foarte buna ca integritate.
Parerea mea Allview e mai bun.
Bafta! Funda?

| MarioAdin a răspuns:

Frate eu am Allview is gunoaie

| Pescareanu_Ionel_1978 a răspuns:

Am alwiev chiu a5 dual sim mam fentat e prost la semnal nu iti recomand