| JUNNKiE47 a întrebat:

Salutare TPU, am și eu o întrebare, cum pot scoate codul/hexul sursă după care se găsește un anumit fișier/program? De exemplu, programul "Roads.exe" are codul "DSF32ASD213". Vă rog ajutați-mă, o zi bună.

2 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Ceea ce vrei tu sa faci se numeste reverse engineering. Vrei sa intorci procesul de compilare al unui program?
Ei bine, nu e asa de simplu precum crezi. Mira-m-as sa te ajute cineva la asta. Lumea invata mai intai programare sa faca asta.

| simpluone a răspuns:

Nu stiu la ce te referi! Insa S-ul nu are ce cauta intr-un cod hex.