| carhartt a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru voi, daca cumva ati citi cartile, sau pur si simplu stiti un link. Va rog mult, sa-mi da-ti si mie rezumatul urmatoarelor teme :

1.Vasile Alecsandri - Chirita in provintie
2.Lucian Blaga - Cantecul bradului
3.Ion Minulescu - Corigent la lb. romana
4.I.L.Caragiale - Teatru
5.Constantin Chirita Ciresarii - vol.2; Castelul fetei in alb
6. Mircea Eliade - Romanul adolescentului miop
7.Magda Isanos - Cantarea muntilor
8.Literatura populara - teatrul popular romanesc(traditii)
9.Nichita Stanescu - Poezii

Nu le cer neaparat pe toate, doar la care stiti, si doar la una daca stiti rezumatul este bine happy numai sa-mi spune-ti am nevoie urgenta. pana pe 2 Iunie trebuie sa le termin de scris, o sa mai caut si eu, dar ajutati-ma si voi va rog! Daca vreti!
Multumesc anticipat! O zi buna!

2 răspunsuri:
| tatiana123 a răspuns:

Fix pe astea le am si eu de cititlaughing