| Greece2000 a întrebat:

Salutare TPU, am si eu o nelamurire am Windows 7 Ultimate instalat, bun pana aici, am incercat sa intalez un soft e vorba despre un program sa instalat si cand intru in el imi zice in felul urmator this application requires windows 7 sp1 with platform update or leater. trebuie instalat neaparat sp1? daca am ultimate?

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

DA, trebuie. Oricum ai făcut o alegere proastă cu ultimate-ul, așa că backup la date și instalează Windows 7, recomand Professional dar o copie legitimă și cu Futures-urile dezactivate, copie legitimă ce are SP1 includet.Succes

| Greece2000 explică (pentru DeyCj):

Pai si daca iau direct update-ul la sp1? fara sa instalez windowsul iar

| DeyCj a răspuns (pentru Greece2000):

O să lucreze greu pc-ul după upgrade de o să ajungi să-l reinstalezi cu cel ce are SP1.Succes

| mihai69 a răspuns:

Ultimate este doar o denumire comercială a unei variante de produs.
SP x reprezintă aduceri la zi a respectivului produs, indiferent de tipul său.
Așadar, ai nevoie de SP1 dacă e cerut de acel program. De fapt, ai nevoie oricum, pentru stabilitate și siguranță mai bune.