| aLexG1 a întrebat:

Salutare TPU am, si eu o nelamurire si anume am un monitor care este hd o placa amd radeon r7 370 series care si ea are hd dar nu stiu de ce cand bag cablu hdmi si imi intra in windows se vede scrisu neclar intignat. mai exact, monitorul are in jur de 19". Multumesc mult dau funda!

1 răspuns:
| Reprezentant a răspuns:

Salutare Alex,

Hmm, incearca urmatorii pasi, trebuie sa functioneze:
1. Click dreapta pe desktop,
2. Acceseaza "Screen resolution",
3. In partea de jos poate fi gasit un text "Make text and other items larger or smaller" click pe el,
4. Ultimul pas... in partea din stanga gasesti sectiunea "Adjust ClearType text" click iar apoi poti selecta dupa bunul plac modul textului de afisare.

Daca ai urmat deja pasii mentionati mai sus si nu s-a schimbat nimic, iti recomandam sa achizitionezi un cablu HDMI, probabil cel din dotare are o problema.
Uite aici niste cabluri HDMI: http://www.evomag.ro/MULTIMEDIA-Accesorii-Multimedia-Cabluri-HDMI/

O zi buna!