| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema... Am de ceva timp un router wireless de la UPC care functiona perfect si prin Ethernet si prin Wireless... PC-ul meu este langa router si nu are placa wireless, asa ca ma conectez prin Ethernet, iar sora mea si parintii mei se conecteaza de pe telefon/laptop prin WiFi si le merge foarte bine. Numai ca azi, sora-mea mi-a zis ca nu ii mai merge, si am zis ca e telefonul, dar nu merge de pe niciun telefon si niciun laptop prin wifi, decat prin cablul Ethernet. Deci practic ca sa rezum, pot sa ma conectez la router doar prin cablu, dar nu si prin wireless. Are cineva vreo idee?

2 răspunsuri:
| bogdan112345 a răspuns:

Salut, incearca sa resetezi routerul, apoi ai sa gasesti in cutia lui un CD, cu ajutorul lui ai sa poti seta routerul din nou, iar daca nu gasesti CD-ul, incearca sa cauti tot in cutia lui o carticica, este un ghid de instalare, o sa trebuiasca sa tastezi in loc de un site ( EX www.google.com) ceva de genul acesta: 192.168.1.1, acestea se tasteaza pentru TP-Link, pentru routerul tau este posibil sa fie alta combinatie, foarte asemanatoare presupun. iar apoi trebuie sa rmezi pasii indicati in carte, sau vezi poate este oprit WIFI-ul. Sau poate s-a resetat routerul si are parola de fabrica la WIFI si trebuie sa te uiti pe spatele routerului sa vezi parola. Bafta si nu uita sa fi rabdator poate nu iese din prima.

| anonim_4396 explică (pentru bogdan112345):

Nu conteaza, s-a reparat