| aplyseby1994 a întrebat:

As dori sa imi spuneti care alegere ar fi mai buna. vreau sa imi iau o tableta. ce sa aleg dintre samsung galaxy p7500 si ipad2... mai mult de 50% dintre voi ar spune sa iau ipad...in primul rand am retineri in ce priveste aceasta tableta deorece este mult mai scumpa deoarece vreau sa suporte si cartela SIM pentru a putea lua o cartela cu internet. Un ipad 2 care sa suporte si sim este undeva pe la 30 de milioane.eu am o oferta la cosmote unde pot sa iau samsungul la 12 milioane. Apoi la ipad tr sa fac jailbreack pentru a beneficia de toate aplicatiile free. La samsung sistemul ruleaza android si sunt deja free. sincerc ma intereseaza si pretul pentru ca mai mult de 15 mil n vreau sa dau, dar as vrea sa imi spuneti cam ce v-ati lua si cam care sunt plusurile si minusurile fiecarei tablete din punctul vostru de vedere. Merci anticipat

Răspuns Câştigător
| andtim a răspuns:

Incearca samsungul! daca vrei sa ai acces total la sistem iti trebuie root, pe care il poti face cu ajutorul celor de pe xda-developerswinking root-ul e de fapt un fel de jailbrake, doar mai usor de facut. daca ii faci root, poti sa-i faci overclock, poti sa-i schimbi sistemul(daca ma gandesc bine cred ca poti instala si windows pe el, dar numai asa sa le faci prietenilor in ciuda big grin ) a...si o chestie de baza! Galaxy tab are flash player! iPad, nu are si nici macar nu suporta! Lucreaza in HTML5, rivalul flash player-uluiwinking in fine mai e si diferenta de pret si alte chestii, dar eu as merge pe Samsung Galaxy Tab! bafta!

3 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Samsungul este cea mai buna...
Ipadul este doar mai intens promovat...dar nu este cu nimic mai bun decat Samsung. dimpotriva

| vladlove123 a răspuns:

Eu zic sa iti iei samsungul funda...