| BlizZz a întrebat:

Salutare TPU, as dori si eu o impresie a voastra, ce ziceti ca scoate un sunet mai bun? un soundbar cu bass gen asta : http://www.emag.ro/......D4Z8QBBBM/
sau un sistem 5.1 gen : http://www.emag.ro/boxe-logitech-5-1-z506-75w-rms-980-00 0431/pd/EWQG2BBBM/

Am inteles ca basul la soundbar este mult mai adanc, si un sunet de o calitate mai buna, acum bugetul si cu 2 bete si fara tot aia este, dar acum inca ma gandesc, la sounbar am maxim 3 cabluri, pe langa 5.1 cu o multime,,, sounbar arata mai bine, un design mai luxos fata de sistem. voi ce parere aveti?

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Soundbar-ul, dar doar pentru conectivitate, are optic si coaxial! Insa 5.1 ramane 5.1!

| Utilizator1234 a răspuns:

Nici unul din cele enumerate de tine nu poate scoate sunet bun. E logic daca stai si te gandesti ca sunet bun nu va iesi niciodata din niste boxulete de plastic cu difuzoarele cat pumnul. Soundbar bun nu exista pana la (poate) Focal Dimension care este destul de scump. Sistem de boxe 5.1 decent - nu bun - (pe care il cumper doar daca vrei neaparat surround in filme) nu exista decat de la 3000 lei in sus.

Asa ca mai castigat iesi cu un 2.0 sau 2.1 daca ai buget mic. Da detalii despre buget, sursa de sunet, utilizare, preferinte in sunet daca vrei o recomandare.