| Mixx_Andrei_1994 a întrebat:

Imi puteti spune si mie cum imi bag laptopul in limba engleza sau romana. Laptopu e in italiana, si nu am nicio idee.

Răspuns Câştigător
Shin
| Shin a răspuns:

Probabil te referi la sistemul de operare. Probabil este vorba de Microsoft Windows. Cel mai usor ar fi sa-ti schimbi windows-ul cu totul, cu unul care are language pack in engleza sau romana. Practic se poate si fara schimbarea versiunii de windows dar asta ar necesita ca tu sa te descurci sa lucrezi pe un windows in lb italiana... happy

Deci pe scurt, format si pus un windows care are engleza standard.

Numai bine, Shinwinking

3 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Ce sistem ai?
Te duci in
Start-Pannello di controllo-sistema
si acolo sa-ti apare ce Windows ai.
XP, W7 (home premiun, ultimate, starter, professional) si pe cati biti e. 32 sau 64 de biti.

| alexs99 a răspuns:

Pentru a schimba limba din italiana in engleza sau romana trebuie sa intri in ''control panel'' apoi la ''region and language'' si sa modifici limba.

| Shock_Electrik_1984 a răspuns:

Daca are Windows XP e simplu (doar instalezi language pack) daca este 7 sau 8 pachetele de limba merg doar pe versiunile Ultimate. Ca sa vezi ce fel de versiune ai (cea mai simpla metoda) intri in My Computer >> Click dreapta pe spatiul liber >> Properties >> In fereastra care se deschide cauti Operating System...