| Alion a întrebat:

Salutare tpu.ro! m-am hotarat sa imi cumpar un g-shock, si anume modelul gw6900. acum insa am o problema : daca il comand din Romania (online evident ) ma duce la un cost total de 600 ron. am gasit insa pe site-ul official casio acelasi model la doar 130 $ plus un COST MEDIU (poate varia de la un cumparator la altul ) de 10 $ transportul insumand 500 ron. evident ca l-as comanda pe cel la 500 ron, dar ma sperie faptul ca odata ajuns in tara sa i se mai adauge tva-ul nostru de 24% la suma totala. am dreptate? de asemenea vroiam sa va intreb daca la ceasul venit din strainatate trebuie sa platesc neaparat cu cardul (NU AM ) sau pot plati si ramburs? voi de unde imi recomandati sa comand? uitati aici si linkurile : http://www.japora-ceasuri.ro/......-1233.html si http://www.shopcasio.com/product/2157

1 răspuns:
| raul13_3399 a răspuns:

Pai fii atent la ambele variante iti va veni un ramburs de-ti fuge portofelul, iti dau un exemplu din proprie experienta:
Am vrut sa-mi comand un cooler din Bucuresti cu 10 lei, 11 de fapt, dar oricum nu asta conteaza, transportul cica era 10 lei si rambursul 3 si tva-ul am calculat ca venea in total 33lei si cand m-am trezit cu ei la poarta a costat 70lei total.
Mai bine nu-ti ia drak porcaria aia