| Gonzalez_Andres_1996 a întrebat:

Salutare tuturor!
Am un laptop Dell inspiron 1525!
Problema e ca el se incalzeste si se inchide
Sa fie setat din BIOS sa se opreasca la o temperatura anumea sau sa fie vreo problema la el
Dau funda cine ma rezolva

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

În cazul tău nu din bios se rezolvă problema că în service, chestice la mine costă 50-100 RON şi constă în curţarea de praful şi scamele acumulate pe sistemul de răcire şi ventilaţie şi recomand să i se schimbe şi pasta termoconductoare de la CPU.Nu îi strică asta, mai ales dacă se foloseşte o pastă termoconductoare de calitate nu de aia made on vapor.Succes

1 răspuns:
| AntiBani a răspuns:

Nu e din bios! Probabil e praf sau s-a ars vreun culer de la procesor du-l repede la un service laptopuri te va rezolva! funda?