| Ionjutz a întrebat:

Salutare. Va rog si eu sa ma ajutati cu o mica mare problema. Am un laptop compaq si nu reusesc sa ii instalez windowsul. Daca ii scot Hard Diskul booteaza,dar cand il inserez, imi apare o liniuta alba care palpaie in stanga sus continuu si nu mai continua cu nimic de acolo. Ce as putea sa ii fac| am facut windows xp pe hard disk pentru a vedea doar daca se poate instala windows pe el,iar acum nu imi mai apare nici macar bootarea,dupa ce bag windows. Am dat bootare principala de pe dvd,inaintea hard diskului,dar ca sa intru a bios a trebuit sa scot hard diskul, practic nelasandu-ma sa fac nimic atunci cand am hardul in el.

1 răspuns:
| antimulte a răspuns:

Ai o problema la hard probabil, daca ai de unde incearca cu un alt hard disk sa vezi daca se aprinde corespunzator. De asemenea verifica ce are pe acolo conector, alimentare, jumper etc hardul asta care face figuri.