| Signori_Gianmario_1993 a întrebat:

Salutari. Ma gandesc sa achizitionez un sistem de supraveghere cu 8 camere cu infrarosu pentru exterior (cel putin 2 mpx sa aiba) si sa fie conectate printr-un soft la un PC/laptop. Ce recomandari aveti si ce documentatie mi-ar trebui? Daca vreau sa "bata" pana in strada, ce mi-ar trebui?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Calitativ cel mai bun: https://www.supraveghere24.ro/......-accesorii
Ideea este ca n-ai voie sa supraveghezi strada. Vei avea probleme daca te da unul in judecata.
Documenteaza-te! https://bit.ly/32zB4pf

| Signori_Gianmario_1993 explică (pentru Salontanul):

Nu am zis ca supraveghez strada, ci doar portiunea de drum din dreptul portii. Camera va fi montata in curte, dar in cazul in care (mi) se intampla ceva in dreptul portii mele, eu as dori sa am inregistrarea.

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Signori_Gianmario_1993):

In fata portii nu poti! In spatele portii catre casa, da! Si "drum" este tot aia cu strada. Imi spui ca nu supravghezi strada ci portiunea de drum! Nu intelegi ca n-ai voie nici strada, nici drumul?