| Vladoiu_Edy_1997 a întrebat:

Se poate marii memoria dedicata video?

Răspuns Câştigător
| alex495 a răspuns:

Da. Pur si simplu cumperi o placa video mai buna. Insa ai grija. Daca e mult prea buna pentru procesor va face botleneck. ( fps drop uri). Apoi ok iau alt procesor zici, pai stai ca trebuie si alta sursa si placa de baza si apoi iti dai seama ca ti trebuie un pc mai bun laughing.

5 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Teoretic, da. Problema e ca impactul ar fi nul, deoarece memoria dedicata video e mult mai rapida ca cea RAM sau SWAP-ul pe care le vei folosi pentru marirea artificiala a memoriei video.

| Sn4k3 a răspuns:

Se poate inlocui cu una mai mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te tu in iad si afla secretul muteniei.
Sterge-ti contul daca ai de gand doar sa spamezi cu aceeasi idiotenie la fiecare intrebare.

Răspuns utilizator avertizat
| Vladoiu_Edy_1997 explică (pentru anonim_4396):

Si tu viata.