| munteanuseby80 a întrebat:

Am un Acer Aspire 5552 cu 4GB RAM. Memoria video dedicata este de doar 256 MB, dar am inteles ca se poate schimba din BIOS. Insa, cand intru, nu pot schimba deoarece acel "tab" "Video Memory" este blocat. Cum pot face sa il deblochez sau sa maresc memoria virtuala dedicata?

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Nu poti!

| Jipa95 a răspuns:

Nu poti. Biosul tau este limitat. Nu te ingrijora, dac cumva n-ai observat, din memoria ram isi face share si se duce catre placa video. Screen rezolution-> advanced settings. si vezi acolo cat isi da share.

Bft!

| munteanuseby80 explică (pentru Jipa95):

Imi da share la 1600. Ideea e ca vreau sa ma joc Fifa 14 de exemplu, iar cand intru pe systemtemrequirementslab.com/ si vad acolo la dedicated video memory 256 ma cam supara putin laughing

| Jipa95 a răspuns (pentru munteanuseby80):

Site-ul se uita la placa video dedicata in sine, nu ia in considerare si share-ul.winking