| emilie a întrebat:

Se poate pe skype sa faci conferinta precum pe zoom? Un profesor vrea sa foloseasca skypeul, insa nu stiu ce sa spun si nu stiu daca merge. Voi ce credeti?

3 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Zoom am vazut/auzit ca se foloseste mult in invatamantul primar, atat in Romania cat si in Germania. (in alte tari nu cunosc)

Dar daca ai trecut de clasa a 5, puteti folosi MS Teams, e programul ideal pentru screenshare si appshare (poti da acces celorlalti doar unei aplicatii de pe ecranul tau, nu vor vedea deloc celelalte programe).
Firma noastra a ales Skype for Business, pentru ca il foloseam oricum si inainte.

| gelu1970 a răspuns:

Zoom nu e o aplicație sigură.
Deci e de preferat skype.
Sau Microsoft teams.

| RavenNymph a răspuns:

Nu stiu cum e pe Zoom, însă noi facem cursurile pe skype si este foarte ok. Puteti da share screen, distribui fisiere și se mișcă destul de bine.