| dadonexus a răspuns:

Dupa cum am zis nu aveti habar ce alegeti toti alegeti la intamplare.Ma omule daca ai luat un sandy bridge dc ai pus placa de baza pe chipset z68? Ai nevoie de o placa de baza pe chipsetul p67 nu ma crezi cauta pe net. Uite placa de baza de care ai nevoie http://www.emag.ro/......AL-B3.Daca ei un sandy bridge si nu iei placa de baza pe chipset p67 o sa apara erori si chiar deteriorari pentru ca e un sandy bridge pe un procesor normal i7 poti folosi ce chipset vrei tu.Sursa e prea slaba ai nevoie de cel putin una 750w ca sa duca o zic din propria experienta am un radeon 6990 si mi-am luat sursa de 700w ca prostu am fost nevoit sa o vand si sa iau una de 1200w plus ca am si 5 hdd'uri.Nu asta conteaza ti-am dat un exemplu ca daca nu ai destul curent dat de sursa nu o sa mearga bine.Coolerul e putin cam slab un i7 se incalzeste destul de mult mai ales la oc.Cam atat de zis daca vrei asculti de mine daca nu fa ce vrei si o sa vezi ca am avut dreptate.

1 răspuns:
| 2smart4u explică:

Multumesc am schimbat ce ai zis tu si am pus o sursa de 900w.