| Mitchi a întrebat:

Seara buna.Am si eu problema.Mi-ar fi foarte de folos daca m-ati ajuta cu cateva sfaturi.De doua saptamani nu mai pot sa intru pe browsere web.( Mozilla, Chrome sau Internet Explorer).Pur si simplu nu mai pot.Imi tot zice ca ar fi o problema cu conexiunea de la internet dar nu cred ca ar fi de la internet pentru ca internetul vad ca imi merge.Pe messenger sau skype pot sa intru.Pc-ul meu merge super bine, e rapid dar acum am aceasta problema. Uitati ce erori imi da:

"The connection has timed out.The server at www.mozilla.com is taking too long to respond.The site could be temporarily unavailable or too busy. Try again in a few moments.If you are unable to load any pages, check your computer's network
connection.If your computer or network is protected by a firewall or proxy, make sure that Firefox is permitted to access the Web."

Iar la Chrome imi da:
"This webpage is not available.Here are some suggestions:
Reload this webpage later.Check your Internet connection. Restart any router, modem, or other network devices you may be using.Add Google Chrome as a permitted program in your firewall's or antivirus software's settings. If it is already a permitted program, try deleting it from the list of permitted programs and adding it again.If you use a proxy server, check your proxy settings or contact your network administrator to make sure the proxy server is working. If you don't believe you should be using a proxy server, adjust your proxy settings: Go to the wrench menu > Options > Under the Hood > Change proxy settings... > LAN Settings and deselect the "Use a proxy server for your LAN" checkbox.Error 118 (net::ERR_CONNECTION_TIMED_OUT): The operation timed out."
Iar la Internet Explorer tot ceva de genul.
Tin sa mentionez ca am verificat in firewall si nu-i nicio problema. Va rog mult ajutati-ma! Sunt disperata! Nu mai stiu ce sa fac! Imi mai trebuie si mie sa caut ceva pentru un referat, o aia o ailalta si nu pot sa intru! Va rog mult.

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Dacă știi că conexiunea la internet este bună, adică nu este lentă, atunci poate a muscat un virusel sau spyware. Dacă aș știi că ai un pic de habar de calculatoare ți-aș recomanda o louție de testare, și anume o distribuție linux rulată de pe cd/stik.Dar detalii dacă te știi/vrei să înveți la chestii de astea.Succes

| DeyCj a răspuns:

Nu de alta dar mesajul care țil-dau browsele de internet se referă la conexoinea de internet este prea lentă sau serverul este ocupat, a doua cam pică deci rămâne prima.Și eu mai pătesc așa ceva din când în când, mai ales când lucră băieții de la RDS la inftastrucrtura rețelei dar după câteva ore își revine sau uneori zil( am pățit și așa ca au avut treabă la un server și ne-au cuplat pe toți pe unu singur de săracu server abia făcea față solicitărilor și rezulta conexiune lentă spre imposibil). Succes

| WPP a răspuns:

Ai calculatorul virusat sau vreun soft pe care l-ai instalat in ultima vreme ti-a facut o conexiune proxy. Deschide internet explorer si da-i "internet options" mai departe du-te la "connections" (sus), uite-te pe acolo sa nu fie vreo setare care sa iti utilizeze proxy si eventual fa un "setup" nou la net. Poate te ajuta linkul asta: http://www.wikihow.com/Clear-Your-Browser's-Cache sa faci si un clear cache. Bafta!

| Mitchi explică:

Buna.Multumesc pentru sfat dar le am fixate si tot nu merge.happy crying