| sergiu2525 a întrebat:

Si-a luata fratele meu un laptop misto dar nu vrea sa intru si eu sa vad cum e.are 2 parole una din bios si una din pc.am auzit ca in bios pot afla parola pusa de el e adevarat?

Răspuns Câştigător
eileen
| eileen a răspuns:

He he, din bios o poti schimba. Dar trebuie sa ii respecti dorinta, e laptopul lui si daca afla ca ai umblat sa vezi cearta! Mai bine continui sa insisti sa te lase si pe tine, poate asa ai noroc.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca si-a inscris parola in BIOS si a setat boot-ul doar de pe Hard Disc, precum si celalalte periferice fiind si ele blocate, atunci UNICA modalitate de accesare a BIOS-ului si al parolei sistemului de operare este posibila DOAR daca se desface laptop-ul! Metoda aceasta este folosita si de mine.
Daca nu ai nici aceste cunostinte minim-necesare, nu-ti recomanzi sa desfaci laptop-ul ca... vei lua a mamaaaa (!) de bataie pentru ca l-ai distrus!

| viorel2c a răspuns:

Nu poti afla nici o parola.De aia din bios treci daca scoti niste "jumperi" sau ii scoti bateria iar de aia din Windows se poate trece dar prin redenumire. E un program Active Boot care o face destul de bine.Parola se reseteaza deci oricum va afla victima.

| DenissaDeea a răspuns:

Sar putea supara daca afla ca ai umblat la lucrul lui, nu e frumos fara acordul lui... mai bine cerei voie ca nu ii vei papa leptopul daca il vei folosi si tu doar sunteti sunteti fratii nu? fratii in tot deuna se ajuta intre ei si isi mai folosesc lucrurile si intre ei...eu cred ca daca ii vei cere voie cu siguranta va accepta...

| piticu21 a răspuns:

Nu, e foarte bine ca are fratele tau parole happy asa nu intri tu pe calculator.

Pentru ca e laptop nu ii poti reseta parola de bios. happy Si chiar daca ii resetezi parola de bios, nu intri pentru ca nu stii aia de windows big grin)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil se poate, dar nu este corect. Ti-ar placea sa iti citeasca scrisorile de la iubitul tau? Mai bine incearca sa il convingi sa te lase sa incerci laptopul in prezenta lui, doar santeti frati.

| Florinna a răspuns:

Ce frate rau ai sad