| ionuTalx7 a întrebat:

Specializarea calculatoare si tehnologia informației din cadrul facultății de automatica si calculatoare este aceeasi cu programul de studii calculatoare si tehnologia informatiei din cadrul facultății de inginerie electrica si stiinta calculatoarelor?

Răspuns Câştigător
| Ara997 a răspuns:

Cu diferenta ca la AC se intra cu examen.
depinde si de centru universitar, cauta direct, la programul de licenta, pe site-ul fac respective si compari frumos cele doua programe analitice sa zic asa
de la ambele iesi inginer (4 ani) dar la ac e concurenta mult mai mare

6 răspunsuri:
| DannyR0 a răspuns:

Intrebarea ta pare a fi ceva de genu' : facultatea de medicina din Iasi e la fel ca cea de la Bucuresti? Programa ce cuprinde materiile le poti gasi online. Oricum intrebarea e cam nonsens.

| Ara997 a răspuns (pentru DannyR0):

Buna.are sens intrebarea lui tinand cont de concurenta de la ac comparativ cu celelalte fac de inginerie.
omul vrea sa ajunga undeva dar s-o ia cumva mai scurt. dupa mine nu e nici mai scurt nici mai usor doar ca admiterea e mai facila.
si in final asa este, conrteaza programa de studii dar si calitatea studetilor (a coechipierilor sa zic asa ) si evident seriozitatea lui.

| DannyR0 a răspuns (pentru Ara997):

Ai cam deviat de la subiect, el intreaba daca programa e aceeasi si tu imi vorbesti de concurenta. laughing Nu stiu cum ai ajuns la concluzia ca vrea sa o ia cumva mai scurt, dar in fine...

| Ara997 a răspuns (pentru DannyR0):

Omul vrea CTI adica o specializare la mare cautare. asigurata atat de fac de automatica (unde e concurenta mare) dar si de cea de inginerie electrica (unde in unele centre univ se intra cu media de bac). daca citesti atent, "programul de studii" = specializarea in cazul de fata

| DannyR0 a răspuns (pentru Ara997):

Ok. Ai citit atent ce am scris?! Ce treaba are concurenta cu specializarea?!
Nu inteleg comentariul tau, nu reprezinta un raspuns la ce am scris eu si vad ca ai dificultati de intelegere a unui text. Imi tot spui ca la o facultate e mai mare concurenta si atat. El intreaba daca specializarea e aceeasi si tu spui ca la CTI se intra mai greu... Probabil vrea sa urmeze facultatea de inginerie electrica pentru ca se intra mai usor si vrea sa afle daca e la fel ca la facultatea de automatica si calculatoare si tu imi tot repeti de concurenta... unde e logica? straight face

| Ara997 a răspuns (pentru DannyR0):

S-o luam incetisor:
omul vroia o informatie.
tu ai binevoit sa consideri ca intrebarea "e nonsens"
eu ti-am explicat sensul
tu ai binevoit sa spui ca bat campii
eu ti-am explicat ca nu bat campii nici eu si nici baiatul cu intrebarea lui
tu binvoiesti sa-mi spui ca nu am logica
eu te intreb cu ce scop te invartzi pe aici daca nu sa ajuti un om.
p.s. baiatul cu nonsensul si eu cu lipsa de logica ne-am intalnit accidental intr-un loc in care oamenii se ajuta. imi inchipui cum esti in trafic...
o seara buna.