| 1Q a întrebat:

Spuneți-mi un program cu care sa pun cenzura intr-un video FUNDA

2 răspunsuri:
| mODIN a răspuns:

Ciberlink si Proshow gold sunt foarte usor de folosit.

| BratuMarian a răspuns:

Există mai multe programe pe care le poți folosi pentru a adăuga cenzura într-un video. Unul dintre cele mai populare și accesibile programe este Adobe Premiere Pro. Este un editor video profesional care oferă o gamă largă de instrumente și funcționalități, inclusiv opțiuni pentru adăugarea de cenzură în video.

Iată pașii generali pentru a adăuga cenzura într-un video folosind Adobe Premiere Pro:

Importă fișierul video în Adobe Premiere Pro.
Trage clipul video pe linia de timp.
Identifică zona pe care dorești să o cenzurezi și notează timpul în care începe și se termină.
Creează o nouă placă de culoare sau o formă care să acopere zona pe care vrei să o cenzurezi. Poți folosi instrumentele de desen sau plasare de forme pentru aceasta.
Plasează forma sau placă de culoare deasupra zonei pe care dorești să o cenzurezi pe linia de timp.
Ajustează dimensiunea și poziția formei sau plăcii de culoare pentru a se potrivi corect cu zona pe care vrei să o cenzurezi.
Poți ajusta opacitatea formei sau plăcii de culoare pentru a face cenzura mai sau mai puțin vizibilă.
Exportă videoclipul cu cenzura adăugată în formatul dorit.

Adobe Premiere Pro este un software plătit, dar poți încerca și alte programe gratuite sau mai accesibile pentru adăugarea de cenzură în video, cum ar fi Shotcut sau DaVinci Resolve. Aceste programe oferă și ele instrumente puternice pentru editare video, inclusiv opțiuni pentru adăugarea de cenzură.