| xbox360_2907 a întrebat:

Spuneti-mi va rog un program cu care poti face poza in jocuri si pe desktop...

Răspuns Câştigător
| AndreYoman a răspuns:

Pentru jocuri fraps si cauti functia screenshoot sau snapshoot.
Pentru desktop cu ceva pentru filmat.
Astea sunt cateva sugestii mai usor de facut.
Eu unul nu folosesc program, ci apas pe butonul de deasupra lui Insert(care este la stanga lui Home, deasupra sagetilor) care se numeste PrintScreenSysRq. Dupa ce apas, deschid paint si apas ctrl+v si imi apare imaginea. Dupa asta salvez in format Jpeg si gata!
Tu alege cum doresti sa faci.
Funda daca te-a ajutat.

9 răspunsuri:
| Robert a răspuns:

Pe tastatura vei gasi un puton cu PAINT SCREEN
Cand vrei sa faci o captura apasa pe el.
Ca sa vezi poza si sa o salvezi mergi la Start/All programs/Accesorie si Paint. Dupa ce s-a deschis Paint apasa CTRL si V

| lol23 a răspuns:

Http://www.fraps.com/ cel mai bun... sper ca primesc funda!

| MrBeanTeddyBear a răspuns:

Vezi ca este pe tastatura un buton "PrtScn" Adica screenshot si... face poza la joc, desktop.

| BlackAngel a răspuns:

Pai ai pe tastatura un buton Prt Scr apesi pe el pe urma te duci in paint si dai ctrl+v happy si gata
o salvezi si ai terminat

| buburuzul a răspuns:

Apesi ctrl + prt scr
deschizi paint
apesi ctrl + v

| Madw94 a răspuns:

Nu este nici un program il faci din tastatura vezi ca unde sus ai Print scrn (buton)...dai o data. apoi de dunci in Accessories cauti Paint dai clik.intri in edit si dai pestbatting eyelashes... fundabatting eyelashes

| Gabiii a răspuns:

Poi se poate forte usor:

Apesi de butonul "Print Sceen SyS Rq" de pe tastatura este undeva mai sus de sageti apoi intri in Paint ii dai paste si salvezi

Sper ca te-am ajutat!

Succeswinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie doar sa folosesti tasta Print Screen. Intri apoi in paint, apesi CTRL+V si dai save la poza. Simplu, usor si rapid...

| Zooom a răspuns:

Photoscape...captureaza.funda?