| Winniee a întrebat:

Sticla securizata sau folie de protectie? care e mai avantajoasa si prin care culorile ecranului se vad mai bine?

Răspuns Câştigător
| GabrielCio a răspuns:

Sticla securizata oferă o protecție mult mai buna decât o folie iar folia se zgârie mult mai ușor și vei fi nevoit sa o schimbi mai des decât dacă ai avea sticla securizată. Deși unele sticle securizate sunt cam groase și nu arata bine. Dar în orice caz o sticla securizata merita.

Dacă te decizi totuși pentru folie sa nu îți iei folie anti amprente. Am avut o singura folie anti amprente pe al meu xperia z2 și se vede foarte urat. După 2 zile am dat-o jos.