| Michello a întrebat:

Stie cineva ce ar trebui sa downloadez ca sa imi mearga fisierele de pe edu.ro ( spre exemplu testele initiale, nu mi-au mers si de asemenea nici cele de la examenele nationale ) ptc am tot ce se poate de la Adobe Reader si nu stiu ce sa imi mai bag ca mai am un caculator si acolo merg, mi le deschide in pdf sad. Si nu stiu de ce la celalt nu merge crying. Are cineva vreo idee?

1 răspuns:
| AndreyIstetul a răspuns:

Buna. Fisierele respective sunt in format.pdf. Acestea le deschizi cu Adoble Acrobat, sau daca nu vrei sa te complici le poti deschide chiar cu browserul(programul de navigat pe internet). Sunt doua metode, una mai simpla ca alta. Sa zicem de exemplu ca ai salvat fisierele pe ecran. Intrii in browser si scrii in bara de link C:/ apoi navighezi pana dai de teste. Daca ar fi pe ecran le gasesti, daca ai Windows 7/Vista in C:\Users\Nume user\Desktop sau pe XP C:/Documents and Settings/Nume user/Desktop(parca asa) si in folderul cu testele si apesi pe ele. Ar mai fi o metoda drag-and-drop. Asta inseamna sa tragi fisierele cu mouseul in browser. E usor, nu-ti face griji!