| Anonimuuuussssss a întrebat:

Stie cineva daca se plateste ceva daca iti faci cont pa Amazon?

Răspuns Câştigător
| myruna2012 a răspuns:

Nu platesti nimic.
Daca vrei sa cumperi ceva iti zic eu cum:
Vezi ce lucru vrei sa cumperi dai pe ''add to cart'' ( este in stanga) si apoi o sa iti apara ca ai bag un item in cos (in engleza o sa scrie) si apoi tot i stanga scrie ''procces to chekout'' apesi acolo.
Apoi-->o sa scrie sa-ti bagi adresa dar tu dai pe ''i am a new costumer'' si doar trebuie adresa ta de imail --> o sa iti apara sa scrii numele intreg--> ai deja adresa de imail dar o introduci iar-->
daca vrei sa introduci nr. de telefon poti.
Pui o parola--> dai pe ''create account''

Si apoi iar trebuie sa iti pui numele intreg si adresa...--> ''continue''
Si de acolo continui tu.

Funda?