| Dontforget a întrebat:

Stie cineva de ce pe un calculator nu imi vede stickul decat in device manager si in my coputer nu deci nu il pot accesa, iar pe alt calculator il folosesc fara probleme? L-am formatat pe celalalt calculator si nimic. Inainte de asta am incercat sa bag un windows bootabil pe el si s-a luat curentul si acum nu il mai vede.

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Click dreapta pe My Computer si alege din lista Manage

Dai click pe Disk Management, unde ar trebui sa iti vezi stickul USB.

Click dreapta pe icon-ul stickului tau si selectezi "Change drive letter and paths".

Click pe Change dupa care ii atribui o noua litera stickului tau, de exemplu z sau t.

Dupa ce ai selectat litera pentru stickul tau, un mesaj de atentionare va aparea ce iti va spune: "Changing The Drive Letter of a Volume Might Cause Programs No Longer To run."

Apesi Yes, pentru ca tu vrei sa iti recuperezi datele de pe stick, deci nici un program nu foloseste acele date.

8 răspunsuri:
| Dontforget explică (pentru stlucian):

Iti multumesc foarte mult a mers.

| stlucian a răspuns (pentru Dontforget):

Pentru putin. -bd

| Valentin_Bruca_1970 a răspuns (pentru stlucian):

Nu merge Ba! am facut exact cum ai zis dar acolo la Disk Management nu-mi apare decat unitatea C si D atat ia-o _I_

| stlucian a răspuns (pentru Valentin_Bruca_1970):

Ba! Nu tie ti-am raspuns. Poate ai alt defect! Driver pantru USB ai? Portul USB e bun?

| dask a răspuns (pentru stlucian):

Salut, si eu am aceeasi problema, cand intru in Disk Management apare doar C-ul, porturile usb sunt bune. Ce sa fac. Ajutamawinking

| stlucian a răspuns (pentru dask):

Drivere USB LE AI INSTALATE? CE USB? nu vede 2.0 sau 3.0? Ai tot? Pentru al vedea si a aloca alta litera trebuie ca device-ul sa fie conectat! Mai multe detalii (Win 7/8 sau...ce ai)in general update se fac automat de la win 7 in sus da sa nu ai cumva vreun virus. Fa o scanare cu antivirusul folosit (banuiesc ca ai unul bun sau macar acceptabil)O sacanre cu un antimalware e bine venita.Cum am spus mai multe detalii ta rog...

| Дегф_Ищсщ_1992 a răspuns:

Buna am o problema bag un stick in portul pentru stik ce aude un sunet gen ca l accepta se instaleaza stick ul repectiv dar nu mi apare in my computer iar daca intru disk management care este problema? ce as putea face?

| Doru_Andronic_1959 a răspuns (pentru stlucian):

Am mai multe stickuri si unul dintre ele nu se vede doar numai sunetul se aude. Am facut exact dupa indrumarie tale si nu se vede.