| mentholinks a întrebat:

Salut. Am un ssd extern nou pe care l-am conectat prima data la un SmartTV Android si mi-a aparut sa-l formatez si l-am formatat. Acum cand il conectez la calculator la Windows 11 nu-mi apare nimic in My Computer. La Device Manager driverul e totul ok doar ca nu pot sa vad nicio partitie nimic. Cum il pot accesa de pe calculator?

Răspuns Câştigător
| Zaygon a răspuns:

Verifica in disk managment si daca e acolo asigneaza-i o litera. Sa verifici si cum l-a formatat SmartTV-ul ca daca l-a formatat FAT32 nu poti pune pe el fisiere mai mari de 4GB.
Incearca sa il formatezi exFAT de pe pc si vezi daca il recunoaste SmartTV-ul.

1 răspuns:
| doctorandus a răspuns:

Folosește comanda diskmgmt