| Cata_Catalin_1993 a întrebat:

Stie cineva setarile pentru Samsung Nexus s la cartela frog Web n " walk?
Multumesc.

2 răspunsuri:
| Mihutt a răspuns:

Nu stiu

| IQBoxGeek a răspuns:

Salut! E putin mai dificil la setarile de wnw pentru cartela Frog. Uneori nu merge din prima incercare, dar din cate stiu este compatibil serviciul cu Nexus. Din "settings" trebuie sa selectezi "wireless and networks", apoi "mobile networks" si "access point names". Aici va trebui sa modifici manual setarile si sa inlocuiesti cu: APN (Access Point Name):wnw
Nume utilizator:wnw
Parola:wnw
Pagina de start: http://m.gogle.com
Autentificare: Normala
Proxy:activat/enabled
Adresa Proxy:10.252.1.62
Port Proxy:8080
MCC: 226
MNC: 03
Authentication type: Pap or CHAP
Save. Web and walk :). Ar trebui sa mearga asa, sper. Daca nu reusesti, du-te in orice magazin Cosmote si consultantii de vanzari vor stii sa faca setarile pentru Android si sa te ajute. Sper ca ti-am fost de folos.