| mrclaust a întrebat:

Stiti cumva cum as putea sa fac un server privat de Talisman Online... nu am nevoie neaparat sa intre si alti dar sa pot si fac tot ce vreau pe el. Dau si 100 de fundite daca stiti cum se face sau macar undeva unde imi zice ceva. Si m-as bugura daca imi ziceti si un server de Silkroad cu rata cat de cat mare, sa mearga, si sa fie gratis. Va multumesc mult.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.elitepvpers.de/......ver-2.html

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Server de Talisman nu poti face, din cate stiu eu. + ca este ilegal sa gazduiesti astfel de servere fara licenta si te risti mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu doar atat ca trebuie sa platesti 2mil jumate ca sa mearga serveru 120 zile. Si trebuie sa lucrezi si la un site ca sa ai voturi. Dar cel mai important trebuie sa ai "comp tunat" eu zic ca decat sati bati capu mai bine ia talro si gata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu cum trebuie dar am nevoie de date si te-as putea ajuta dar nu acum pentru ca lucru la un alt talisman se numeste Talisman For Fight mai trebuie sal hostez si gata merge laughingdupa acea te pot ajuta si pe tine daca vreilaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu ca trebuie sa lucrii cam mult mai bine descarci Tal-ro si gata nu-ti mai bati capu atat si apropo ii super talismanu +ca se fac multe eventuri si+ca mai este un serverrolling on the floorsi inca ceva este destul de usor si ai arme platinium +20 si ai 40000 t-point dar daca votezi iti da 10k credit ii super eu zic ca merita sal jocihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

AbadBoy merge facu server daca stii cumhee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da stiu eu da add adriansmecheru1131

| magnificul_7772 a răspuns:

Stiu eu sa fac server de tal...si nu numai sa fac si ci sa editez cam 96% din ce e intr-un server de tal,plus ca fac si siteuri cu add tpoints,sau din astea, si daca e poate si hostez, yoady1vad e idul meu de mess

| magnificul_7772 a răspuns:

Stiu sa fac Website cu sau fara login, foarte complexe si frumoase, stiu sa fac server de talisman online, sa modific clienturi dupa cum vrea clientul, sa fac server fara hamachi si aproape orice va trece in cap legat de talisman laughing Nu fac tutoriale pentru ta***ti pentru ca nu are rost sa imi pierd timpul degeaba. yoady1vad este idul meu de mess

| danutsandor a răspuns:

Salut un Ghid
Who want be partener in crea one private server, i know little obut this and need and you know abut creat, i know need VMware Workstation,, ubuntu-10.04. or onather ubuntu, and server talisman online,
Pentru a avea acces la internet pe masina linux, se alege optiunea NAT pentru network!
Dupa ce am instalat Ubuntu Desktop, trebuie sa instalam Mysql Server,
astfel: deschidem o fereastra in terminal si tastam comanda:

sudo -s (aceasta comanda va va cere parola de root)
introduceti parola, dupa care tastati comanda:

apt-get install mysql-server

nu faceti alceva decat sa asteptati sa se instaleze Mysql Server!
Pentru ca serverul mysql sa functioneze corect, mai avem nevoie sa instalam un program: libmysqlclient15off.deb pe care il descarcati de pe internet. Daca ati parcurs acesti pasi aveti Ubuntu + serverul mysql
instalate pe masina virtuala. Acum trebuie sa copiem Serverul Talisman Online in Ubuntu.
In folderul /home/ avem un folder care are acelasi nume cu contul pe care l-ati creat pentru a va loga in linux, de exemplu, daca contul tau este dan, atunci vom avea /home/dan/, in acest folder trebuie sa copiem
serverul talisman online.

Serverul Talisman Online, este compus din 4 foldere:
db
login
game
DB___

se copiaza toate in folderul /home/dan/, va reamintesc ca /dan/ este un
exemplu, numele folderului din /home/ este acelasi cu cel al contului tau
din linux.Eu voi continua cu /dan/!

va rezulta urmatoarea structura de directoare:

/home/dan/db
/home/dan/login
/home/dan/game
/home/dan/DB___

In acest punct avem Serverul talisman in linux!
Acum trebuie sa modificam fisierele din folderele serverului talisman.
Pentru a realiza acest lucru, trebuie sa aflam adresa IP a masinii linux.

Introducem in terminal comanda: ifconfig,
aceasta comanda va afisa adresa IP si alte informatii despre retea.
NOTAM ADRESA IP

Deschidem folderul /home/dan/db, in acest folder avem 4 fisiere care
trebuie modificate:
run.sh
db_server_user.ini
guard_user.ini
server_user.ini

Deschidem run.sh cu un editor de text si modificam path-ul astfel:

#!/bin/sh
cd /home/dan/db
ulimit -c unlimited
rm *.pid -f
/home/dan/db/guard -c /home/dan/db/guard_user.ini

salvam fisierul astfel modificat.
Se vor modifica astfel fisierele./run.sh si din celelalte directoare, adica: /home/dan/login si /home/dan/game.

Deschidem fisierul guard_user.ini si modificam doua linii care
trebuie sa arate astfel:

ApplicationName = "db_server"
PublishServerIp = "localhost" (in locul localhost treci Ip-ul tau din linux)

Celelalte linii raman nemodificate!

Deschidem fisierul server_user.ini si scriem adresa Ip din linux in toate
liniile care au alt Ip.

Acum trecem la modificarea fisierelor din directorul /home/dan/login.

Deschidem fisierul login_user.ini si modificam liniile astfel:

list = "localhost"
user = "localhost"
server = "127.0.0.1"
db = "127.0.0.1"
billing = "localhost"
licenseserver = "localhost"

(in locul localhost treci Ip-ul tau din linux)

Deschidem fisierul guard_user.ini si la PublishServerIp trecem localhost, adica Ip-ul din linux: PublishServerIp = "localhost" (celelalte linii raman
nemodificate)

Trecem la modificarea fisierelor din directorul /home/dan/game

Deschidem fisierul server_user.ini si modificam liniile astfel:

[client]
ListenIp = "localhost"
ListenPortal = "localhost"

[login]
ConnectIp = "127.0.0.1"

[game_db]
ConnectIp = "127.0.0.1"

[log_db]
ConnectIp = "127.0.0.1"

[server]
location = "localhost"

[licenseserver]
sv1 = "localhost"
sv2 = "localhost"
sv1 = "localhost"

Deschidem fisierul guard_user.ini si la PublishServerIp trebuie sa avem
"127.0.0.1"

Daca ati modificat liniile asa cum am aratat mai sus, acum aveti serverul gata configurat.+
Poate mai trebuie ceva dar nici eu nu stiu prea bine cine vrea sa fim parteneri #1 eu nu pot face toate astea pentru ca am laptop si net mobil si nu o sa mearga prea bine adresa mea este danutsandor@yahoo.com
Bafta! dai fundita?

| lurzyyy a răspuns:

Care stie sa faca servar de talisman online sa ma contacteze Add:george90g@yahoo.com