| Pisoi98 a întrebat:

Stiti un program care sa imi transforme o poza de 3MB in una de 1MB

1 răspuns:
| vatco a răspuns:

Poti face asta si in paint..deschizi imaginea cu paint si apoi ii dai save as, jpg, automat o sa iti reduca dimensiunea. daca vrei programe mai complexe istaleaza Gimp care este aproape la fel de bun ca Adobe Photoshop si poti sa reduci pana la 100kb. daca ai mai multe poze care vrei sa le micsorezei cauta programul FastImage Resizer.