| iuli104 a întrebat:

Stiti vreun program care sa faca sa ruleze mai bine jocurile?

5 răspunsuri:
| alinaalin955 a răspuns:

Nu este nici un program pentru ce vrei tu.
Trebuie placa video buna, procesor bun si memorie RAM cat mai multa.
Pentru jocuri Instaleazi direct x, net framework 4.5(sau daca nu-ti permite 4) si visual c++ 2008, 2010 si 2012.
La visual c++ instalezi pe 32(x86) sau pe 64(x64),depinde ce sistem de operare ai.

| alinaalin955 a răspuns:

Este bine sa instalezi cel mai nou driver pentru placa video.
Daca ai placa video nVIDIA atunci instaleaza GeForce Experience.
http://www.geforce.com/geforce-experience
Il deschizi, dai sus la Drivers apoi in dreapta sus Check for updates.Va gasi si va instala cel mai nou driver pentru placa video.

| Soldier92 a răspuns:

Jocurile sunt rulate de componentele calculatorului ( placa video, ram, procesor). laughing))

| manablitz a răspuns:

Poti incerca Game Booster.
Bafta! Funda?