| JaguarSType a întrebat:

Telecomenzile universale se potrivesc si la sisteme audio 5.1?

3 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Nu. Sau se potrivesc anumite butoane. Asta pentru ca telecomanda nu are codurile sistemului, trimitand un cod care "nu il intelege" nu reactioneaza. Incearca sa cumperi o telecomanda programabila, aia e alta mancare de peste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Telecomenzile universale nu se vor potrivi 100% cu nimic, nici la tv sau sistem audio.la un tv de exemplu merge doar sonorul si power on/off si la sistemele audio tot cam la fel. Cel mai bun este cel original, al sistemului audio.

| DrGeorge a răspuns:

Salut,

Majoritatea nu prea se potrivesc. Este foarte posibil ca anumite comenzi sa fie inversate (ex: volumul opreste statia sau incerci sa o dai mai incet si iti modifica bass-ul).

As recomada sa cauti una care sa fie de la acelasi producator ca si sistemul.