| octav005 a întrebat:

Știe cineva dacă pot instala Windows 7, 32biti pe un PC cu procesor AMD cu 2gb memorie Ram DDR2? rulează?

7 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da, ruleaza.

| Frank51 a răspuns:

Ruleaza si cu 1Gb, dar iti dai seama ca de abia poti tine un tab deschis in chrome. 2Gb este foarte putin, minimul necesar ca sa ruleze fluent si sa poti face cam orice pe pc este de 4Gb. Desigur, nu doar memoria ram conteaza, dar nu are rost sa aduc in discutie acest aspect.

| octav005 explică (pentru Frank51):

Nu știu ce sa îți spun dar eu mai am un PC cu Windows 7 pe 32, cu Intel core 2 duo 2. 13ghz, 1.5gb ram, single Channel fără placa video, doar on-board 128mb, 64biti rulează filme de 3gb fișierul.

| K0sti a răspuns (pentru octav005):

"rulează filme de 3gb fișierul"...si ce legatura are marimea fisierului cu restul?

| Frank51 a răspuns (pentru octav005):

Am si eu un pentium4 cu 2gb ddr2, si placa onboard, si rulez filme de 4gb, dar la calitate 480p maxim. Pe de alta parte, am si un sistem cu un core2duo tot 2gb ram dar placa integrata mai puternica rulez 1080p. Sa nu mai zic la laptop, unde am i3 si placa video dedicata, unde as putea sa rulez 4k, dar nu ar avea rost, sa nu iti mai spun de ce. Dar totusi, de ce ti se pare ca toata performanta unui calculator sta in filme? In jocuri ai incercat acel sistem? dar in editare photo/video? sau rendering? Aceste subiecte sunt mult mai vaste, si nu pot fi dezbatute in niste comenturi pe TPU.

| GolopențaAdrian a răspuns:

Da merge si ruleaza dar o sa mearga mai greu ca versiunea precedenta pe care ai avut-o

| justadream94 a răspuns:

Merge..merge bine chiar