| anonim_4396 a întrebat:

Toata lumea posteaza intrebarea asta dar nu am gasit niciun raspuns corect.Cum mutam pozele dintr-un album in altul pe facebook? Cum mutam pozele din albumul "Fotografii de profil" in alt album? Dar invers?

1."Pai din cate stiu eu faci asa: te duci la albumul in care ai poze, si dai click pe Editare Informaţii Album[stanga jos, imediat sub poze] iar apoi o sa iti apara scris [stanga sus] editeaza albumul.imediat sub este Editeaza fotografiile. dai click pe editeaza fotografiile si vei vedea ca sub fiecare poza ai cate un „câmp" cate un spatiu cu o sagetica in jos langa care scrie „mutare in" sau „mutare la". dai click pe respectivul spatiu si acolo ai sa iti alegi in care album doresti sa le muti, iar daca ai mutat toate pozele si vrei sa stergi albumul, imediat dupa mutare iti va aparea o intrebare:„doriti sa stergeti albumulXYZ?" si mai jos ai sa alegi stergeti[stergere] sau anulati [anulare]"

Asa nu merge! Nu imi apare "mutare".

2)"Deci dai pe poza care vrei sa o muti dai pe ea si dai "setare ca fotografie profil" si se muta in celalalt folder si dupa dai stergere de acolo ca dupa iti ramane in ambele parti si la urma dai stergere si stergi si albumul si gata.eu asa am facut si a mers.succes"

Asa merge insa dispar comentariile.

3)"# Faceţi clic pe Gestionare fotografii, în partea dreaptă a paginii Fotografiile mele.
# Faceţi clic pe numele unui album.
# Selectaţi fotografiile pe care doriţi să le mutaţi făcând clic pe ele.

Notă: Dacă doriţi să selectaţi toate fotografiile din acest album, faceţi clic pe Selectare toate, în partea din dreapta-sus a paginii.
# Faceţi clic pe Adăugare la album deasupra fotografiilor.
# În fereastra nouă, faceţi clic pe un album pentru a-l selecta, apoi faceţi clic pe Mutare"

Nu imi apare gestionare fotografii.
Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| Razvan94 a răspuns:

Nu poti fara o stergi

| gabriel2159 a răspuns:

Intri intr-un album---edit album---edit photos---si sub fiecare poza scrie "move to..." si acolo selectezi in ce album vrei sa le muti! big grin
Succes! happy
P.S. Comentariile raman si dupa ce ai mutat pozele!