| SpYn a întrebat:

Tocmai ce mi-am descarcat Assassin's Creed Rogue, dar, problema este aceasta. Cand deschid fila sa intru in joc, si-mi apare:
ACC.exe has stopped working.
Windows can check online for a solution to the problem.
-Check online for a solution and close the program
-Close the program
Aici vine detaliile mai exacte.

Problem signature:
Problem Event Name: APPCRASH
Application Name: ACC.exe
Application Version: 0.0.0.0
Application Timestamp: 54d3bf92
Fault Module Name: nvwgf2umx.dll
Fault Module Version: 9.18.13.4052
Fault Module Timestamp: 53b4437c
Exception Code: c0000005
Exception Offset: 0000000000270c86
OS Version: 6.1.7601.2.1.0.256.1
Locale ID: 1033
Additional Information 1: fcdc
Additional Information 2: fcdcd6eb84e6e2b05c3a4db43e8725ec
Additional Information 3: 8aa0
Additional Information 4: 8aa015c125d410e239269a2c99c6d80b

Read our privacy statement online:
http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x04 09

If the online privacy statement is not available, please read our privacy statement offline:
C:\Windows\system32\en-US\erofflps.txt

Daca ati intampinat si voi aceasta problema, cum ati trecut de ea? Ma zapaceste rau de tot si vreau sa joc acest joc pentru ca nu vreau sa las un story ca apoi sa nu mai inteleg deloc jocul. Va rog care puteti ajutati-ma.
Tin sa mentionez ca am un pc destul de bun
-------------------------------------------------------- ----
Procesor: Intel Core i7 4790K 4. 0GHz
Placa video: nVidia GeForce GTX 960
Memorie: 32GB-RAM.

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Aplicația descărcată este incompletă, prezintă dll-uri corupte sau a fost contrafăcută(cu viruși că e promoție) și apoi re-împachetată greșit.
Remediu
Descarcă și folosește copia originală a aplicației, copie ce se obține numai de pe site-ul producătorului NU din sursele ilegale ce le folosiți! Succes

| Moraru_Alex_2002 a răspuns:

Am si eu problema asta.E de fapt de la placa video.Si eu incerc sa ma confrunt cu aceasta problema.E foarte ciudata.Afecteaza doar placile Nvidia...Eu am GTA 5 si primesc exact aceeasi eroare. Fault Module Name: nvwgf2umx.dll.Asta inseamna ca fisierul acela nvwgf2umx.dll este in conflict cu ceva. Daca ai 2 monitoare, opreste pe unul sau daca ai 2 placi video, opresete pe una.