neluL
Întrebare recomandată | neluL a întrebat:

TOTUL DESPRE YAHOO MESSENGER - PRIMA PARTE

Primul meu sfat pentru YM - daca inca nu aveti adresa de email alternativa inregistrata in ID-ul vostru va rog sa o faceti pentru ca este primul pas in recuperarea unei parole de messenger.

1. YAHOO MESSENGER - creeaza un ID nou https://na.edit.yahoo.com/......gistration

2.INSTALARE YAHOO MESSENGER 11 - Dezinstaleaza si instaleaza pe curat mesenger 10, 9 sau care il ai tu! Ca sa dezinstalezi Yahoo Messenger mai intai debifeaza "Sign In Automatically" si apoi te duci in START, click on CONTROL PANNEL, click on ADD/REMOVE PROGRAMS si apoi cauti Yahoo >Messenger-clik dreapta si uninstal! Dupa ce dezinstalezi programul stergi si YIM shortcut de pe desktop apoi dai un restart la pc si pornesti instalarea pe curat! (sa nu uiti sa debifezi "Sign In Automatically") Messenger 11 il descarci de aici: http://messenger.yahoo.com/beta/win

3. YAHOO MESSENGER - Cand nu poti sa accessezi programul YM intra de aici direct pe WEB - http://webmessenger.yahoo.com/

4. YAHOO MESSENGER - Lista cu caractere speciale online - http://secretel.blogspot.com/2009/09/caractere-hi5-d-enj oy.html Copy & paste!

5. YAHOO M/HI5/FACEBOOK - DETECTOR - http://www.imvisible.info/ NOTA: Detectoarele precum ydetector, imvisible, persiangap, vizgin, yahooscan si restul nu mai functioneaza, si foarte probabil nu vor mai functiona mult timp de acum incolo. Asa ca putem acum sa ne ascudem linistiti. Sper totusi ca dupa ce au reparat o vulnerabilitate ce a tinut ani de zile, Yahoo nu va lasa sa scape in upgrade-urile viitoare o noua portita. In timp au existat multe vulnerabilitati ce permiteau detectearea utilizatoriilor cu optiunea de invizibil insa o voi aminti doar pe cea mai recenta. Aceasta se baza pe simpla optiune a Yahoo! Messenger de a atribui o imagine id-ului tau (avatar). Atacatorii se foloseau de pachetul 0xBE din protocolul YMSG ce facea o cerere catre id-ul victima in care cerea avatarul. Daca utilizatorul era online, clientul trimitea(fara a cere permisiunea utilizatorului) raspuns atacatorului. Intermedierea era facuta de catre serverele Yahoo! Aceasta metoda a functionat timp de ani de zile fiind intr-un sfarsit oprita

6.SKINURI pentru YM gasesti aici http://www.modernmorph.com/......ger-skins/

7. YAHOO MESSENGER - cum scrii cu diferite fonturi! Intra aici si iti descarci ce gen de scris(font) iti place din acel tabel http://www.dafont.com/ apoi scrii cum vrei tu pe messenger! (ai inimioare lumanari, horror, christmas, sexy...) Il salvezi in Start >- Control Panel >- Fonts.

8. YAHOO MULTIMESSENGER - Messenger 11, Messenger 10 & 10 beta, Messenger 9 & 8 Link direct la ele: http://multimessenger.me/free-yahoo-multi-messenger/ Link direct pentr YM 11 aici http://multimessenger.me/download/multimessenger.me_v11. zip

9. YAHOO MESSENGER - toate emoticoanele http://messenger.yahoo.com/features/emoticons/

10. YAHOO MESSENGER - DECODEAZA si CITESTE arhiva http://dabv.net/yahoo/archive-decoder.dabv

11. YAHOO MESSENGER - Schimbare parola! Deschizi Yahoo Messenger >- Messenger >- My Account Info >- Logare >- Sign-in and security >- Change your password

12. YAHOO MESSENGER - Nu vad poza de la avatar! Instaleaza ultima versiune de YM 11. Poza sa fie de maxim 400X600 Mpx. Bifeaza optiunea: show other people's display images on my Messenger List" de la preference.

13. YAHOO MESSENGER -ID BLOCAT Daca ai ID-ul blocat nu poti intra pe Messenger si nici sa deschizi casuta email.In cazul in care se incearca in repetate randuri sa se intre pe Messenger sau sa se deschida casuta email si se intoduce o parola gresita, Yahoo intelege ca e o persoana straina care incearca sa ghiceasca parola corecta si atunci ID-ul va fi blocat din motive de siguranta.Deci chiar daca ID-ul este al tau, dar nu mai esti sigur care este parola, incercand in mod repetat, ID-ul va fi blocat. Daca ID-ul ti-a fost blocat din motive de siguranta, nu ai o alta solutie decat sa astepti. ID-ul va fi deblocat in scurt timp (cateva ore)

14. YAHOO MESSEGER - Cum trimiti lista de prieteni (Schimb de liste) Intra in Yahoo Messenger la Actions > "Send my messenger list… Ne apare lista noastra de id-uri (My contacts) sau avem optiunea de a selecta un contact pe care nu-l avem in lista (Other Contacts). Daca alegem acelasi meniu, actions, de unde alegeti aceiasi optiune, "Send my Messenger List" (sau direct combinatia de taste ctrl+shift+m) din fereastra de conversatie nu facem decat sa sarim de pasul 1 si sa avem deja selectat contactul caruia ii vom trimite lista. Pasul 2. Dupa selectarea id-ului caruia ii vom trimite lista ne apare fereastra cu id-urile pe care le vom trimite. Puteti selecta cate unul, pe grupuri sau toate odata (select all). Mai exista optiunea "Let the other person to see …" pe care o bifati daca doriti sa trimiteti si numele cu care apare respectivele contacte in lista ta. Mai ramane butonul finish si am terminat... Enjoy!

15. YAHOO MESSENGER - 9 funny sounds... sunete comice pentru Messenger (testat pe Yahoo Messenger 9) Download link: http://www.megaupload.com/? d=7YYWHR80
Urmeaza partea a doua...

Răspuns Câştigător
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Foarte folositor! Felicitari...

37 răspunsuri:
| Tlbi a răspuns:

Praf!

| supernatural2011 a răspuns:

Super fain.You are the best /NeLuL!; x

| RareşTPUro a răspuns:

IMPORTTANT!
Am o problema la conectarea messengerului cand il conectez imi apare ----->> http://i48.tinypic.com/vh93i9.jpg > http://dc117.2shared.com/......C/FOTO.bmp

| neluL explică (pentru RareşTPUro):

Reinstaleaza-l!
YAHOO MESSENGER - DEZINSTALARE COMPLETA
Dezinstalarea completa a programului Yahoo! Messenger
Pentru a dezinstala Yahoo! Messenger exista mai multe posibilitati:
1. folosirea programul de dezinstalare de la Windows: Start » Panou de control » Dezinstalare programe » Yahoo! Messenger » Dezinstalare.
2. utilizarea programul de dezinstalare furnizat de autorul acestui software: Start » Toate programele » Yahoo! Messenger » Dezinstalare / Uninstall / Uninstaller.
3. utilizarea unui program de dezinstalare universal / universal uninstaller.
La sfârsit elimini toate fisierele create de programul Yahoo! Messenger Si intrarile din registri de Windows create de Yahoo! Messenger dupa restartezi calculatorul.
Pentru a elimina intrarile din registri de Windows urmezi pasii:
Start - Toate programele - Accesorii - Run / Executa - scrii "regedit" si dai ok.
Se va deschide o fereastra noua cu editorul de registri, aici intri în: HKEY_CURRENT_USERSoftware si elimini folderul Yahoo! Messenger.
Faci acelasi lucru si în:
HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWARE
HKEY_USERS.DEFAULTSoftware.
Dupa restartezi calculatorul, descarci programul si îl instalezi din nou!
Asigura-te ca, calculatorul tau îndeplineste cerintele minime pentru a putea instala aceasta versiune de Yahoo! Messenger! Poti folosii si CCleaner ->>
Curata registry cu CCleaner.
http://www.piriform.com/CCLEANER

INSTALARE Yahoo Messenger http://messenger.yahoo.com/

| RareşTPUro a răspuns (pentru neluL):

As dori un videotutorial cum sa fac cu CCLEANER. ca nu prea inteleg

| RareşTPUro a răspuns (pentru neluL):

Faza mai este ca Internet Explorer zice ca nu merge cred ca de aia nu merge messul ca nu merge nici IE

| neluL explică (pentru RareşTPUro):

Faza este ca nu spui de la inceput ce probleme ai! Ce eroare ai la IE?

| RareşTPUro a răspuns (pentru neluL):

Intru pe Internet Explorer si nu mi se conecteaza ca si cand nu ar merge netul:

Internet Explorer cannot display the webpage

What you can try:
It appears you are connected to the Internet, but you might want to try to reconnect to the Internet.

Retype the address.

Go back to the previous page.

Most likely causes:
•You are not connected to the Internet.
•The website is encountering problems.
•There might be a typing error in the address.

More information

This problem can be caused by a variety of issues, including:

•Internet connectivity has been lost.
•The website is temporarily unavailable.
•The Domain Name Server (DNS) is not reachable.
•The Domain Name Server (DNS) does not have a listing for the website's domain.
•If this is an HTTPS (secure) address, click tools, click Internet Options, click Advanced, and check to be sure the SSL and TLS protocols are enabled under the security section.

For offline users

You can still view subscribed feeds and some recently viewed webpages.
To view subscribed feeds

1.Click the Favorites Center button, click Feeds, and then click the feed you want to view.

To view recently visited webpages (might not work on all pages)

1.Click Tools, and then click Work Offline.
2.Click the Favorites Center button, click History, and then click the page you want to view.

| neluL explică (pentru RareşTPUro):

Tools -> internet options -> connections -> LAN -> automatically detect settings sau ai acolo add new connection
SAU vezi aici ->>> http://www.x-url.com/get
Bafta!

| bunnycute a răspuns:

Buna.Totul este chiar foarte folositor si iti multumesc mult pentru ceea ce faci.

Dar as vrea tare mult sa pot citi arhivele unei persoane, dar din pc ei nu din al meu. Daca se poate sa imi spui cum sau macar daca este posibil.

Multumesc multwinking.

| Adix232 a răspuns:

Foarte folositor...mai ales partea a 2-a happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As vrea sa te ajut, dar n inteleg care- intrebarea. Pfff..reclama.Fara suparare.happy

| BacauNet a răspuns:

Eu folosesc http://www.invisiblestatus.ro/ , cand vreau sa aflu cine sta pe invizibil . Merge bine de fiecare data . Recomand !

| simo99 a răspuns:

Mi-am instalat yahoo messenger(cel cu facebook)dar de la o vreme nu mai imi arata si prieteni care sunt online,si nici cand imi trimit mesaje nu mai imi apare pe messenger,imi apare numai pe facebook.vreau sa fie ca inainte

| lu2211 a răspuns:

Cand nu se deschide arhiva ymessenger si apare mesajul "failed to process your request please try again later" ce se mai poate face?

| Dusy a răspuns:

Buna Nelul. Te deranjez din nou. Acolo unde scrie statusul meu in fereastra care se deschide cand apas pe poza mea, mai jos scrie "Updates" cu semnul "?" si mai jos "Y! Shared" si un status mai vechi. Cum fac sa scap de statusul ala vechi de acolo? Multumesc mult!

| pisikutzaroz a răspuns:

Si mie imi apare o eroare? Crezi ca o sa mearga? Astept raspuns.happy

| neluL explică (pentru pisikutzaroz):

Ce eroare si ce messenger ai?

| Rebecca00 a răspuns:

12. YAHOO MESSENGER - Nu vad poza de la avatar! Instaleaza ultima versiune de YM 11. Poza sa fie de maxim 400X600 Mpx. Bifeaza optiunea: show other people's display images on my Messenger List" de la preference.

la preference in care dintre categoriile de acolo?

| neluL explică (pentru Rebecca00):

Sigur este vorba de alta versiune la ce am scris eu! La messenger 11 daca ai problema cu poza ta de profil atunci mai sterge din poze si eventual las-o doar pe asta ultima.

| patricia2011 a răspuns:

Foarte folositor

| Gatin_Carmen_1998 a răspuns:

Ok.Am si eu o problema daca ma poti ajuta! Este foarte important! Cand deschid messenger-ul imi apare ca am vreo 18-19 email-uri noi. Cand deschid de pe google yahoomail, nu imi mai apare niciun email nou(poate unul sau doua, cateodata). Va rog sa ma ajutati, este foarte important!

| neluL explică (pentru Gatin_Carmen_1998):

Iti apar emailurile necitite ca fiind noi. Citeste-ti toate emailurile si apoi vezi daca se mai intampla.Sterge tot ce ai in SPAM!

| Gatin_Carmen_1998 a răspuns (pentru neluL):

Din spam este totul sters.si email-uri necitite nu sunt.Ce sa fac?

| Gatin_Carmen_1998 a răspuns (pentru neluL):

Nu am emai-uri necitite iar in spam totul este sters! Ce pot sa fac?

| neluL explică (pentru Gatin_Carmen_1998):

Pai si acum iti apar in messenger emailuri necitite?

| siminas a răspuns:

Buna am si eu o intrebare mi-am schimbat winosul si acum nu mai am la arhiva id cu care ma logam inainte nu exista un porgram care sa il downlandez in calculator si astfel sa vad toate arhivele care au fost si inainte de a schimba windosul de exemplu de acum 2 ani

| neluL explică (pentru siminas):

Nu exista program! Arhiva de pe yahoo Messenger o gasesti in e-mail.

| catya92 a răspuns:

14("Send My Messenger List"). eu am incercat asa, la mine apare ca s-au trimis contactele dar la celalalt nu apare nimic. ce sa fac?cryingstraight face

| neluL explică (pentru catya92):

Spune-i sa dea un restart la program YM!

| Tamazlicariu_Mykey_1987 a răspuns:

Buna! Am si eu o problema! Mi-am creat un cont de mail si ym dar pe care nu le folosesc foarte des {ultima accesare a ym a fost pe data de 10.07. 2013}, iar pe 20.07. 2013 cand am vrut sa-l accesez din nou mi-a spus ca parola e gresita, i-am dat resetare de parola si imi spune ca contul atat de mail cat si de ym a fost dezactivat.Intrebarea mea e de ce? Si daca mai exista vreo sansa sa-l recuperez sau va trebui sa imi fac alt cont.Multumesc!

| neluL explică (pentru Tamazlicariu_Mykey_1987):

ITI FACI ALT CONT!

De ce contul tau este dezactivat?

Există două motive posibile pentru dezactivarea unui cont:

Conturile Yahoo! sunt dezactivate şi şterse după douăsprezece luni în care nu au fost utilizate. Un cont este considerat inactiv dacă nu a fost accesat în acel interval de timp, chiar dacă în perioada respectivă a primit mesaje de e-mail. Notă: Autentificarea printr-un client de e-mail, precum Microsoft Outlook, Mac Mail sau o aplicaţie de pe un telefon mobil nu este considerată o autentificare validă. Trebuie să vă autentificaţi în contul dvs. de pe un site Web Yahoo! folosind un browser de Internet (Internet Explorer, Safari, Firefox, Chrome).

O încălcare a prevederilor Termeni si Conditii privind Serviciile Yahoo! Vă rugăm să citiţi Termeni si Conditii privind Serviciile pentru informaţia completă.
http://info.yahoo.com/legal/ro/yahoo/utos/terms/
Odată ce contul a fost dezactivat, este imposibil ca echipa Yahoo! Mail să extragă informaţiile stocate.

| Pascal_Ștefania_1996 a răspuns:

Am o intrebare despre yahoo messenger, cum pot sa sterg o conversatie de a mea cu cineva, de pe contul persoanei respective?

| neluL explică (pentru Pascal_Ștefania_1996):

De pe contul persoanei respective Nu poti.