| UserDeTpu a întrebat:

TPU! Am achizitionat recent o placa video GTX 745 DDR3 4GB si vreau s-o pun in locul placii mele vechi, un Nvidia GT210. Totul bine si frumos, am dat placa cea veche jos si am pus-o pe aceasta, respectiv GTX-ul, iar dupa ce pornesc PC-ul pur si simplu nu-mi apare nimic pe ecran. Placa mea de baza este H55M-S2. Cum o fac sa mearga si care este cauza?

4 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Cel mai probabil nu merge placa big grin

| Nagh_Mark_1997 a răspuns:

GTX 745 foloseste PCI-E (pci-express): 1. Nu ai conectat cablul pci-e
2. Placa de baza nu suporta asta pci-e
3. E busita placa video (dar nu cred)

| iwefgOficiall a răspuns:

Ancearca sa resetezi placa de baza scoate toate cablurile din spate de la unitate si scoate si bateria las-o 2 minute sa se duca curentul din unitate si pe urma baga placa video si ancearca din nou.

| UserDeTpu explică (pentru Nagh_Mark_1997):

Am conectat cablul de la monitor la placa...ce e ala cablu PCI-E?