| Hip a întrebat:

ieri am cumparat Memorie HyperX FURY Blue 4GB, DDR3, 1866MHz, CL10, 1.5V,iar placa mea de baza este p7h55-m.Cand vreau sa imi deschid PC-ul tot se restarteaza si nici nu intru in windows.
Cateodata imi apare iconita de la windows 10 se incarca pentru o secunda si se bloacheaza.
Ce ar trebui sa fac, care este problema

1 răspuns:
| antimulte a răspuns:

Verifica si cu alta placuta de ram, sa vezi daca face la fel, daca merge probabil noua memorie nu e perfect compatibila sau are bube. Daca ai aceeasi problema inseamna ca trebuie reinstalat windowsul.