| kakarot a întrebat:

TPU! Am o problema. Am pus un cod la smartphone si nu mai stiu ce cod am pus. Am dat model uitat si imi cere sa ma inregistrez cu adresa de gmail, dar nu merge, chiar daca bag parola corespunzatoare la adresa de gmail, imi spune ca nu e buna... ce sa fac, nu mai pot accesa telefonul!...

Răspuns Câştigător
| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns:

Salut!
1. Inchizi te elefonul.
2. Scoti bateria pentru 10 secunde.
3. Dupa ce o pui la loc ti apasat pe butoanele Volum sus + Power button + Home button (daca home button e tactil atunci nu apesi pe el)
4. O sa vezi niste scrisuri unde poti sa alegi o varianta. Poti selecta cu Vol + si -. Acolo alegi revenire la setarile din fabrica si ai terminat!

Sper ca te-am ajutat!

7 răspunsuri:
| fataaaa a răspuns:

Am patit exact aceesi treaba.Tot ce poti face este sa ii dai resetare de la fabrica(asta am facut eu). Daca nu stii cum, cauta pe net

| RocKzZ a răspuns:

Salut. Am patit si eu asta si singura solutie este sa il resetezi din fabrica. Ce inseamna asta? Stergi absolut toate jocurile/aplicatiile/POZELE/fisierele din telefon. Mai exact, va arata ca prima data cand l-ai cumparat, fara nimic in el. Cum il resetezi? Depinde de telefonul tau. De obicei trebuie inchis telefonul si mai apoi apesi pe niste butoane. Cauta pe net ceva de genul : "X resetare fabrica". X = modelul telefonului tau. Sper ca te-am lamurit. Funda? ^^

| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns (pentru RocKzZ):

Tocmai i-am dat tutorialul pentru a reseta telefonul. Nu avea rost comentariul tau.

| Biancutzika a răspuns:

Am patit fix la fel. Eu m am dus la Orange si am dat 40 de lei ca mi l blocase o proasta.

| Skiller1997 a răspuns:

Du-te la un magazi specializat pentru telefoane si dai 30 lei cam asa

| RocKzZ a răspuns (pentru Bucuresti_Rutare_1994):

Tocmai i-am explicat ca la telefonul lui nu e la fel ca la al tau, el probabil trebuie sa apese alte butoane.

| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns (pentru RocKzZ):

Ma omule!
Daca are butonul de Home pe touch, apasa doar pe power si volum sus si daca nu e pe touch apasa si pe home. Cred ca stiu mai multe decat tine in domeniu. Am reparat zeci de telefoane de toate tipurile.