| armageddon22 a întrebat:

Am o intrebare este foarte urgent.
Am un telefon model Nivo, cand am cumparat telefonul am bagat o adresa de gmail pentru a-mi configura telefonul.Mi-am pus model de deblocare, am lasat telefonul pe mana unui var si a gresit acel cod de vreo 30-40 de ori si ca sa deschid telefonul imi spune sa introduc adresa de gmail si parola si eu nu le mai stiu.Pot deschide telefonul fara sa stiu adresa de gmail sau trebuie sa ma duc la Orange sa-l deblocheze?

3 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Daca nu mai cunosti datele contului tau de Gmail, pentru deblocare, va trebui sa mergi cu telefonul, impreuna cu factura si certificatul de garantie, intr-un magazin Orange Shop, pentru verificare, eventual pentru trimiterea in Service.

Cu prietenie,
Orange Helper.

| armageddon22 explică (pentru OrangeHelper):

Dar nu e stricat straight facesi-mi scrie asa "Pentru a debloca, conectati-va folosind Contul Google". Mai jos" Nume de utilizator (e-mail). Parola"

| Muresan_Vlad_Codrin_1994 a răspuns:

Daca ai calculator sau tableta, iti faci un cont nou gmail(ti-l notezi pe o hartie, in orice caz), inroduci gmail-ul si parola si atunci nu mai trebuie sa mergi la Orange.