| florinmare89 a întrebat:

TPU am o problema ci anume imi scriu parola wi-fi si imi spune eroare conectare? Ce ar trebui sa fac? am intrat la adresa 192.168.1.1 (problema e ca acolo am schimbat parola si nu o mai stiu ) si am incercat sa vad daca pot sa o vad de undeva si nu prea stiu..Va rog am nevoie de ajutor

5 răspunsuri:
| KanameKuran a răspuns:

Ai schimbat parola de la router sa de la wifi?
Daca ai schimbat parola de la wifi, poti sa intrii la router (192.168.1.1) si sa o schimbi din nou.
Daca ai schimbat parola de la router, poti sa il resetezi si va avea username: admin parola: admin
pentru a-l reseta: apasa si tine apasat butonul de RESET al routerului timp de 10 secunde. (s-ar putea sa ai nevoie de un ac sau ceva subtire, unele routere au acel buton inauntrul carcasei fiind accesibil doar cu ajutorul unui obiect subtire)

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Reseteaza routerul si incearca cu admin la ID si admin la PW. Amandoua admin. Asta este (cred ca si la tine) din fabrica. Daca nu citeste pe spatele routerului.

| analistic a răspuns:

Intra direct din laptop nu te mai conecta cu cablu, încearcă sa intri

| NAT0 a răspuns:

Fiecare router are un buton de reset, iei un ac și apeși butonul ăla. După asta scrii la id „admin" și la parolă ori lași liber și dai enter, ori parola e tot „admin" și dai enter și gata. sau cauți pe net datele de logare la routerul respectiv.

| florinmare89 explică (pentru KanameKuran):

Stiam de asta dar router-ul meu nu are un buton de reset :/