| DanutzuJOB a întrebat:

TPU am o problema la calculator uitati cand aprin calculatoru imi merge doar tastatura iar mouse-ul nu l-am luat chiar de la reparat ca era ars hardu ce fac acu ca sa imi fac mouse mentionez ma pot misca doar din tastatura Ajutati-ma va rog!

Răspuns Câştigător
| cocoman a răspuns:

. incearca niste restarturi si scoate l si baga-l din nou. daca nu instaleaza windowsul din nou, eu iti recomand last xp si windows sp2

6 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Din toata intrebarea ta am inteles ca nu ai mouse. Si vrei sa-ti FACI un mouse? Asta e tot? Nu ai cum sa 'faci' un mouse, eventual imprumuti unul. De programe care sa simuleze un mouse din tastatura eu nu am auzit. Si ce legatura are hard-ul cu mouse-ul, iar nu pricep. Fa rost de un mouse, ca nu e scump (15-20 de lei) si gata. Succes!

| alexmircescu13 a răspuns:

Ai explicat de mai rau ai incurcat! Incearca un mouse USB.

| Reznov a răspuns:

Cumpara un mouse nou.Se gasesc la toate magazinele de electronice.S-ar putea sa iti fi esit mouse-ul din calculator virifica daca firul mousului este bagat in calculator.

| andreiandrei022 a răspuns:

Poate nu ai bagat foarte bine tastatura, te rog sa verifici. Tastatura este vechie sau noua? Daca este veche cumpara una noua sau schimba cablul. Sper ca te-am ajutat.

| PetreConstanta a răspuns:

Ce treaba are hardul cu mouse-ul Mouse-ul este un accesoriu Du-te si cumpara unul si nu mai folosi tastatura decat daca ai nevoie

| DanutzuJOB explică:

Ma scuzati vruiam sa spun ca hardu si am incercat sa fac tot posibilu nu exista vreo smecherie care sa fac si tastatura e mai veche 1 an dar problema e ca la aia de la reparat era ars hardu si acu e placa din asta nu merge mouse-ul chiar n-am nici o solutie?