| KLiNK a întrebat:

TPU am un pc HP dc7100 cmt si vreau sa stiu cat de puternica este sursa mea. Dar nu ma pricep asa tare si cand m-am uitat pe ea am ramas in cu gandul blocat. Acolo scrie:
Output: 340w Max
Input: 140v
Maximum Combined Power: of 5.08v and 3.33v
Acum problema este ca nu stiu care arata si ce arata. Imi puteti spune si mie care arata puterea sursei si ce arata celelalte?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Output: 340w Max - este puterea sursei, puterea pe care o da

Input: 140v - alimentarea

Maximum Combined Power: of 5.08v and 3.33v - tensiuni furnizate la iesire 5.08v si 3.33v (linii de iesire)

Citeste mai multe aici http://www.totuldesprecalculatoare.ro/sursa-de-alimentare/

Bafta!