| Ionut659 a întrebat:

TPU că tot se apropie Crăciunul merită să îmi iau un PC de pe PC garage full build? La 1300 cu tastatură, mouse, mousepad, căști...dar stați că vă dau link...

https://www.pcgarage.ro/......2g22m16s4/

Ce va duce? Îmi va duce gta 5, minecraft, etc decent? Gen are 16gb ram. Ce up i-aș mai putea face să meargă mai bine? Rapid! Adică până vine Crăciunul : ) :)

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Poate găsești un procesor mai tare, o placă video dedicată doar e Recomandat pentru Office NU games

| NLS a răspuns:

Degeaba are 16GB de ram care vor sta nefolositi (adica se vor incarca date in el, DAR procesorul, piesa care proceseaza aceste date...e FOARTE slab).
8GB sunt mai mult decat suficienti, chiar si cu R3 3100 sau 3300X de la AMD.

In jocuri ai nevoie (si) de o placa video dedicata, minimul minimului e RX550 4GB.