| EleninNWO a întrebat:

TPU, ce inseamna Upload Speed cand fac un test de viteza adica la Site-ul Ala SpeedTest.net cand fac la Site-ul Ala un Test de viteza imi apare si Upload Speed Si vreau sa stiu ce inseamna Upload Speed dau funda cine imi zice ce inseamna Upload Speed big grin funda?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica atunci cand descarci ceva de pe net. Viteza cu care il descarci in PC este Download speed, iar viteza cu care ii ajuti si pe ceilalti utilizatori care downloadaza aceeasi chestie este Upload speed. Intr-un fel este viteza cu care dai din calculator acelasi lucru pe care l-ai luat.

3 răspunsuri:
| VladimirPutin a răspuns:

Upload speed înseamna viteaza de încărcare ( adică când trage cineva ceva de la tine )

| Andrei117 a răspuns:

Viteza de incarcare

| SanduINFINITE a răspuns:

De exemplu cind incarci ceva pe youtube un clip sau o fotografie pe facebook aceia e upload (a incarca inseamna upload a descarca inseamna download) cu cit viteza la upload e mai mare cu atit mai repede de incarca pe un site ceva