| dimitrierobert a întrebat:

Un electrosoc pana la ce distanta poate electrocuta? poate electrocuta daca stai doar langa agresor, sau daca agresorul este de ex la 4-5 metri?

Răspuns Câştigător
| ovidiuionita a răspuns:

Distanta? Electrosocul este nu trage, ci trebuie sa-l atingi de persoana respectiva. Exista stun gun, sau taser, care trage cu doua cabluri subtiri prin care electrocuteaza, insa distanta este mica, de aprox. 3 metri.

1 răspuns:
| JuStKid a răspuns:

[pai maxim 1` m! el trebuie sa il atinga sau sa atinga ceva ce tine agresoru in mana sa conduca curentu!