| Chiron a întrebat:

Un pc nu are placa de retea integrata, trebuie cumparata separat?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Cele mai multe pc-uri au placi de baza cu placa de retea integrata. Una noua dedicata (separata) se poate monta dupa ce placa integrata devine inoperabila (se defecteaza).
Daca nu ai conexiune la internet, desi cablul este conectat, problemele pot avea legatura cu driverul pentru LAN (lipseste sau este inactiv) sau din cauza neconfigurarii conexiunii de internet (de la caz la caz).

3 răspunsuri:
| Speranta12 a răspuns:

Eu in trecut am avut un calculator mai prost si a trebuit sa o cumpar. Placa de retea TP-LINK.

| SasaSasa2000 a răspuns:

In ziua de azi se produc placi de baza cu placa de rețea integrata, dar daca placa de baza e mai veche e posibil sa nu aibă placa de rețea integrata.

| Feitan a răspuns:

Placa de baza are o placa de retea integrata, dar daca vrei are slot sa ii pui tu dedicata.