| ralubruneta a întrebat:

Unde dau in programul ESET Nod32 sa sterg virusii dupa ce a scanat pc-ul? Plss help mee.crying

5 răspunsuri:
| CosteaVlad a răspuns:

Poti sa dai click dreapta in lista aia la ceea ce-ti apare cu rosu si sa selectezi una din optiuni: stergere sau bagare in carantina. Sau dai scan & clean si ti-i va curata automat. Oricum, daca PC-ul iti merge bine eu zic ca n-ai de ce sa-ti faci griji. Odata detectati, acei virusi nu se vor mai raspandi si nu-ti vor mai ataca alte fisiere, iar daca o vor face, vor fi detectati instantaneu de NOD si ii va sterge imediat sau ii va pune in carantina. happy

| costyvas a răspuns:

Cand dai scan ai optiuni...intri in optiuni si bifezi clean in prima coloana si delete in a doua coloana(daca nu il poate curata fisierul de virus, sa il stearga). Spor, Costi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrati in ESET NOD32 si dati scanare si dati delete

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu NOD32 si nu pot sa sterg un virus din system 32 plllliiiizzzzz si pe mine ajutati-ma!

| reniks a răspuns:

Virusii gasiti in hard iti arata de cum ii gaseste daca vrei sa ii cureti, stergi sau ramane in continuare in fisierul respectiv. Daca scanarea a ajuns la final si nu ti-a aparut ceva de genul in timpul scanarii inseamna ca nu a gasit niciun virus.