| anonim_4396 a întrebat:

Unde si cum as putea sa-mi fac propiul site? Si apropo est vreo diferenta intre site si blog? daca da ziceti-mile. mersi fundizsa

Răspuns Câştigător
| ItzRivenGod a răspuns:

Fa-ti site pe www.wix.com, intra pe site-ul meu sa vazi cam cum este.Si blog poti sa iti faci pe Blogger da blogurile nu sunt chiar mare chestie.

2 răspunsuri:
| Mihai03 a răspuns:

Blog= jurnal, siteul tau poate fi blog, forum, portal, motor de cautare, prezentare. Poti sa ti faci site cu ajutorul www.piczo.com dar daca vrei ceva serios iti trebuie cunostinte de html, php si de macromedia dreamweaver

| xibalba a răspuns:

Un site in cod arata asa: du-te sus la bara de meniu la View- Page Source. Ala e codul(html, css, php, tralalala). Dupa ce inveti astea, trebuie sa exersezi mult ca sa iti iasa un site frumos, implica timp mult, dar cu vointa se poate. Blogul e mai mult jurnal, site`ul e site. De exemplu tpu.ro e site, nu e blog, dar de exemplu blogspot.com e site unde altii isi pot face cont, deci blog.

Daca vrei sa inveti html, xhtml, css, php eu te sfatuiesc sa vezi aici: http://www.w3schools.com/ site`ul asta are multe tutoriale pentru tot ce ai nevoie ca sa faci un site reusit. Dar trebuie sa te echipezi cu rabdare si vointa. Bafta!