| alin9669 a întrebat:

Urgent! Am desfacut un procesor in seara asta de la un pc si am observat ca nu mai am pasta termoconductoare, e vreo problema daca o aplic peste cateva zile, si folosec pc decat cu coolerul?

10 răspunsuri:
| alexalx1234 a răspuns:

Trebuie neaparat sa ai pasta termoconductoare pe procesor altfel vei avea probleme cu temperatura acestuia.

| vladutzu09 a răspuns:

Nu trebuie neaparat pasta termoconductoare. Verifica totusi si temperatura procesorului. Diferentele pot fii de maxim 10 grade. Daca ai fixat procesorul corect atunci chiar nu cred ca o sa ai probleme (evita totusi pana cand faci rost de pasta sa folosesti procesorul la 100%)

| CPAElites a răspuns:

Ai desfacut procesorul? Adica IHS-ul?

| alin9669 explică (pentru vladutzu09):

Vreau doar sa instalez windows ul nu sa ma joc

| vladutzu09 a răspuns (pentru alin9669):

E ok. Poti sa-l instalezi linistit atata timp cat cooler-ul este fixat corect.

| Nimeni10 a răspuns:

Daca ai montat procesorul si nu ai pus pasta, iti va merge 2 minute pc-ul si ve stinge, cumpara pasta termoconductoare.

Bula
| Bula a răspuns:

Poti pune niste mici la gratarul coolerului big grin

| vladutzu09 a răspuns:

Va rog nu comentati daca nu ati incercat asta. Am avut un test bench cu un Q6700 si un cooler stock fara pasta termoconductoare si temperaturile erau cu vreo 10% mai mari... Poate sa incerce si daca temperaturile sunt prea mari isi cumpara pasta. Mare chestie

| vladutzu09 a răspuns (pentru vladutzu09):

Apropo, poti sa pui cooler-ul si sa stai in bios pentru cateva minute sa vezi cum sunt temperaturile... Daca nu trec de 50 de grade ii ok.

| iDarkness a răspuns:

Instaleaza windows-ul linistit.
T/C.